Jeśli szukasz solidnego, dobrego i taniego overlocka, który uzupełni Twój domowy park maszyn i pozwoli Ci na profesjonalne wykańczanie swoich wyrobów, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu, to Elna 264D, to propozycja dla Ciebie.

Elna 264 - funkcje, cechy i możliwości

Elna 264D jest to overlock szwajcarskiej produkcji o solidnej konstrukcji i wytrzymałych podzespołach. Ma silnik o mocy 105W, pracuje z prędkością do 1300 ściegów na minutę - bez problemu poradzi sobie ze zróżnicowanymi zadaniami, nie jest kapryśny, nie straszna mu nawet regularna praca (świetnie radzi sobie od lat na naszych warsztatach! )

Do dyspozycji mamy 7 podstawowych ściegów - możemy szyć ściegami 3 lub 4-nitkowymi, 1 lub 2 igłami, maszynę łatwo możemy także przełączyć na funkcję mereżki, bez zmiany płytki ściegowej.

Nawlekanie przebiega sprawnie, dzięki kolorowym oznaczeniom i rozrysowanej pod pokrywą instrukcji. Tutaj uwaga - overlock ten nie posiada nawlekacza chwytacza dolnego, co często przeraża początkujących użytkowników. Spokojnie:) wystarczy odrobina wprawy i przestaje być to problemem, zwłaszcza, kiedy weźmiemy pod uwagę jego inne zalety.

Elna 264D ma możliwość regulacji docisku stopki, czego nie posiada każdy overlock - bez problemu obrabiać możemy zarówno grubsze jak i cienkie, lejące się materiały. Co bardzo ważne, zwłaszcza przy szyciu z dzianin, overlock ten posiada transport różnicujący inaczej zwany dyferencjałem. Poprzez jego odpowiednie ustawienie możemy przeciwdziałać marszczeniu lub rozciąganiu się materiałów elastycznych.

Dodatkowo, regulować możemy także gęstość ściegu w zakresie od 1 do 4 mm, a także szerokość cięcia noża (pokrętło znajduje się pod pokrywą boczną), którego pracę możemy w razie potrzeby wyłączyć.

Elna 264D będzie to dobry wybór dla początkujących, którzy szukają swojego pierwszego overlocka i nie chcą w ten zakup za dużo inwestować. Sprawdzi się świetnie także dla bardziej wymagających użytkowników, szyjących dużo, szukających prostej maszyny o wytrzymałych podzespołach wysokiej jakości. Będzie to świetny wybór do domu, ale także na warsztaty czy do małej pracowni - jest to maszyna mało awaryjna, prawie nie do zdarcia, dodatkowo ma aż do 5 lat gwarancji.

Wyposażenie standardowe:

  • stopka uniwersalna do overlocków Janome
  • igły (2x75, 3x90)
  • śrubokręt (duży i mały)
  • pinceta
  • uchwyt szpulki (4 szt.)
  • nawlekacz igły
  • rozrusznik nożny z przewodem
  • instrukcja w języku polskim

Polecamy w naszym sklepie

1 399,00 zł

Łatwy w obsłudze overlock 3-, 4-nitkowy z transportem różnicowym, regulowanym dociskiem stopki i prędkością szycia 1300 wkłuć na minutę

Najnowsze wpisy na blogu

Ranking najlepszych maszyn do szycia do 1000zł
maszyny do szycia

Czy za ok 1000 zł można kupić dobrą maszynę do szycia, odpowiadamy? Zdecydowanie tak! Zobacz jakie modele polecamy.

Dodano 14.07.2020
Czytaj więcej
Jak czyścić i oliwić maszynę do szycia?
porady

Nie wiesz jak i gdzie oliwić maszynę do szycia? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, żeby cieszyć się swoim urządzeniem przez wiele lat!

Dodano 12.06.2020
Czytaj więcej
Maszyny do szycia heavy duty - czym się charakteryzują?
maszyny do szycia

Maszyna do intensywniejszego szycia typu heavy duty - czym się charakteryzuje i co sprawia, że jest maszyną odporną, wytrzymałą i zdolną do pracy przez długie lata?

Dodano 01.06.2020
Czytaj więcej