Jeśli szukasz solidnego, dobrego i taniego overlocka, który uzupełni Twój domowy park maszyn i pozwoli Ci na profesjonalne wykańczanie swoich wyrobów, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu, to Elna 264D, to propozycja dla Ciebie.

Elna 264 - funkcje, cechy i możliwości

 

Elna 264D jest to overlock szwajcarskiej produkcji o solidnej konstrukcji i wytrzymałych podzespołach. Ma silnik o mocy 105W, pracuje z prędkością do 1300 ściegów na minutę - bez problemu poradzi sobie ze zróżnicowanymi zadaniami, nie jest kapryśny, nie straszna mu nawet regularna praca (świetnie radzi sobie od lat na naszych warsztatach! )

Do dyspozycji mamy 7 podstawowych ściegów - możemy szyć ściegami 3 lub 4-nitkowymi, 1 lub 2 igłami, maszynę łatwo możemy także przełączyć na funkcję mereżki, bez zmiany płytki ściegowej.

Nawlekanie przebiega sprawnie, dzięki kolorowym oznaczeniom i rozrysowanej pod pokrywą instrukcji. Tutaj uwaga - overlock ten nie posiada nawlekacza chwytacza dolnego, co często przeraża początkujących użytkowników. Spokojnie:) wystarczy odrobina wprawy i przestaje być to problemem, zwłaszcza, kiedy weźmiemy pod uwagę jego inne zalety.

Elna 264D ma możliwość regulacji docisku stopki, czego nie posiada każdy overlock - bez problemu obrabiać możemy zarówno grubsze jak i cienkie, lejące się materiały. Co bardzo ważne, zwłaszcza przy szyciu z dzianin, overlock ten posiada transport różnicujący inaczej zwany dyferencjałem. Poprzez jego odpowiednie ustawienie możemy przeciwdziałać marszczeniu lub rozciąganiu się materiałów elastycznych.

Dodatkowo, regulować możemy także gęstość ściegu w zakresie od 1 do 4 mm, a także szerokość cięcia noża (pokrętło znajduje się pod pokrywą boczną), którego pracę możemy w razie potrzeby wyłączyć.

Elna 264D będzie to dobry wybór dla początkujących, którzy szukają swojego pierwszego overlocka i nie chcą w ten zakup za dużo inwestować. Sprawdzi się świetnie także dla bardziej wymagających użytkowników, szyjących dużo, szukających prostej maszyny o wytrzymałych podzespołach wysokiej jakości. Będzie to świetny wybór do domu, ale także na warsztaty czy do małej pracowni - jest to maszyna mało awaryjna, prawie nie do zdarcia, dodatkowo ma aż do 5 lat gwarancji.

Wyposażenie standardowe:

  • stopka uniwersalna do overlocków Janome
  • igły (2x75, 3x90)
  • śrubokręt (duży i mały)
  • pinceta
  • uchwyt szpulki (4 szt.)
  • nawlekacz igły
  • rozrusznik nożny z przewodem
  • instrukcja w języku polskim

Polecamy w naszym sklepie

1 399,00 zł

Łatwy w obsłudze overlock 3-, 4-nitkowy z transportem różnicowym, regulowanym dociskiem stopki i prędkością szycia 1300 wkłuć na minutę

Najnowsze wpisy na blogu

Elna 264D - solidny, tani i dobry overlock
owerloki

Jeśli szukasz solidnego overlocka, który uzupełni Twój domowy park maszyn i pozwoli Ci na profesjonalne wykańczanie swoich wyrobów, a przy tym nie zrujnuje domowego budżetu, to Elna 264D, to propozycja dla Ciebie.

Dodano 18.03.2020
Czytaj więcej
Maszyny Juki z serii G
maszyny do szycia

Jeśli poszukujesz nowoczesnej maszyny komputerowej o eleganckim wyglądzie, ale rozwiązaniach technologicznych zaczerpniętych z maszyn przemysłowych, to Juki z serii G (HZL-G120 i HZL-G220) będzie jednym z lepszych wyborów.

Dodano 16.03.2020
Czytaj więcej
Maszyna do szycia elektroniczna lub komputerowa do 3 tysięcy - ranking
maszyny do szycia

Porządna, wytrzymała maszyna z udogodnieniami na lata do 3 tysięcy. W tym wpisie znajdziesz porównanie najlepszych modeli i nasze rekomendacje!

Dodano 02.03.2020
Czytaj więcej