Wytrzymała, stabilna, można rzec nieco "toporna", ale w zdecydowanie pozytywnym znaczeniu - Bernina B480, za pomocą której przeszyjesz nawet najgrubsze, najbardziej gęste i sfilcowane rodzaje surowców. Posiada cechy maszyny klasy premium (tak, jak Janome M7 Continental), w związku z czym charakteryzuje się przede wszystkim: wbudowanym silnikiem z prądem stałym, dużym, dotykowym ekranem, rozbudowanym transportem i wieloma udogodnieniami, istotnymi z technicznego punktu widzenia. 

Poznaj szwajcarską Berninę, której tradycja sięga aż 120 lat: 

Pierwsze testy Berniny B480 uwieczniliśmy w formie video. Na tej podstawie powstał film z recenzją, z którym możecie zapoznać się poniżej: 

Na naszym kanale na YouTube znajdziesz wiele recenzji przeróżnych maszyn oraz tutoriale krawieckie - najlepiej jeśli dodasz nasz kanał do subskrypcji - wówczas, gdy tylko opublikujemy nowy materiał, na maila otrzymasz powiadomienie :) Ale, ale, wróćmy do tematu tego wpisu, czyli genialnej Berniny B480. Jeśli video okazałoby się mało szczegółowe, w trakcie testów zrobiliśmy dla Was kilka zdjęć ze zbliżeniami detali. Maszyna z całą pewnością zachwyca poziomem dopracowania. Poniżej kilka najważniejszych i najciekawszych cech Berniny B480: 

1. Zupełnie inny chwytacz - przemysłowy, na szpulki Jumbo o średnicy aż 28 mm. To pozwala Ci na nawinięcie 80% większej ilości nici spodniej i szycie dłuższych odcinków na jednej szpulce. 

2. Ultraszybka wymiana stopek. Na uchwycie trzymającym stopkę Szwajcarzy zamontowali specjalny uchwyt, który po przesunięciu automatycznie zwalnia stopkę - szybkie, wygodne, bardzo łatwe i intuicyjne w obsłudze. 

3. Niezależny silnik do szpulowania nitki dolnej. Szyjesz i w tym samym czasie nawijasz nitkę. Obydwa silniki pracują bezkolizyjnie i niezależnie. Takie udogodnienie to standard w maszynie klasy premium!

4. Bardzo czułe i płynne sterowanie dociskiem stopki:

5. Zestaw akcesoriów - bardzo wygodne pudełko, w którym... ciężko będzie zrobić bałagan. A przynajmniej taką mamy nadzieję ;)

6. Stolik powiększający pole pracy w zestawie, choć co prawda nie aż takiej wielkości jak w przypadku np. Janome M7 Continental.

Co jeszcze? 

Na pewno warto podkreślić jeszcze kilka cech tej maszyny, które sprawiają, że warto pokusić się o większy wydatek w trakcie kupowania nowego sprzętu. Zwłaszcza w przypadku osób, które szyją bardzo dużo, w tym sporo grubszych rzeczy (torebki, akcesoria, gadżety, dodatki do domu) oraz w przypadku wszystkich tych, którzy na szyciu chcą zarabiać i nie mają czasu na ewentualne kaprysy maszyn z niskiej lub średniej półki cenowej i jakościowej. Zatem, co jeszcze sprawia, że Bernina B480 jest maszyną z factorem ultra wow?:

  • wbudowany czujnik górnej i dolnej nitki - spadła, zerwała się, skończyła? Maszyna nie szyje, tylko to komunikuje :)
  • wbudowany konsultant szycia - koniec z zadawaniem sobie pytania: a do czego to służy? Wybierasz ścieg lub funkcję, klikasz w znak zapytania i maszyna podpowiada co to jest, do czego służy i jak tego używać;
  • bardzo długi kabel - tak, dokładnie to napisaliśmy; jedni powiedzieliby: a co to za różnica? Inni powiedzieliby: własnie na to czekaliśmy! Dla wszystkich, którzy szyją na podwyższonych stanowiskach pracy i potrzebują dłuższego kabla: Bernina B480 to 2,5 metra przedłużenia drogi  do źródła prądu; 
  • prędkość: 900 wkłuć na minutę 
  • moc 90 W i pulsacyjny mechanizm pracy igły (czyli posiada zdolność do przebijania się przez najgrubsze materiały, uwaga: maszyna przeszyje również bardzo grubą i twardą tekturę!)

Potrzeba jeszcze więcej argumentów, żeby choć na chwilę chcieć do niej zasiąść? Zostaw komentarz lub odwiedź nasz sklep stacjonarny na Woli (Warszawa) przy ul. Kasprzaka 7/u12 i przekonaj się sam/a!

Najnowsze wpisy na blogu

Najlepsza maszyna do szycia w budżecie do ok 1000 zł - aktualizacja na 2020 rok
maszyny do szycia

Czy za ok 1000 zł można kupić dobrą maszynę do szycia, odpowiadamy? Zdecydowanie tak! Zobacz jakie modele polecamy.

Dodano 14.07.2020
Czytaj więcej
Jak czyścić i oliwić maszynę do szycia?
porady

Nie wiesz jak i gdzie oliwić maszynę do szycia? Koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem, żeby cieszyć się swoim urządzeniem przez wiele lat!

Dodano 12.06.2020
Czytaj więcej
Maszyny do szycia heavy duty - czym się charakteryzują?
maszyny do szycia

Maszyna do intensywniejszego szycia typu heavy duty - czym się charakteryzuje i co sprawia, że jest maszyną odporną, wytrzymałą i zdolną do pracy przez długie lata?

Dodano 01.06.2020
Czytaj więcej