Kursy stacjonarne

Pierwsze spotkanie z maszyną do szycia
9 godz.

Szyć, czy nie szyć? Nie zastanawiaj się dłużej! Przyjdź do nas i przekonaj się, czy to zajęcie jest dla Ciebie. Zapoznaj się z różnymi typami maszyn, zobacz, jak korzystać z wykrojów, poznaj uroki samodzielnego tworzenia ubrań.

259,00 zł
Nauka podstaw szycia
24 godz.

Kurs szycia dla osób początkujących, pozwalający na zapoznanie się z podstawami obsługi maszyny oraz naukę podstawowych czynności krawieckich.

599,00 zł
Kurs szycia dla początkujących
50 godz.

Kurs szycia, podczas którego uczestnicy od podstaw nabywają umiejętności pozwalające im na koniec kursu na realizowanie gotowych elementów garderoby.

1 500,00 zł
Kurs szycia dla średnio zaawansowanych
50 godz.

Kurs szycia, podczas którego poruszane są bardziej zaawansowane zagadnienia krawieckie, pozwalające uczestnikom na realizowanie ambitniejszych i ciekawszych projektów.

1 500,00 zł
Kurs konstrukcji i modelowania odzieży
60 godz.

Kurs skierowany jest do osób, które chciałyby swobodnie projektować, konstruować, modelować i szyć ubrania na miarę.

1 750,00 zł
Półkolonie dla dzieci - Mały Krawiec
35 godz.

Kreatywne ferie w mieście. Na naszych półkoloniach Twoje dziecko nauczy się podstawowych technik szycia, rozwijając przy tym swoje zdolności artystyczne i manualne.

899,00 zł
Wakacyjny kurs szycia - dla początkujących
40 godz.

Kurs szycia, podczas którego uczestnicy od podstaw nabywają umiejętności pozwalające im na posługiwanie się maszyną do szycia realizowanie gotowych elementów garderoby.

1 199,00 zł
Wakacyjny kurs szycia - śr. zaawansowany
40 godz.

Poznaj bardziej zaawansowane zagadnienia krawieckie, które pomogą uczestnikom realizować w przyszłości ambitniejsze i ciekawsze pomysły.

1 199,00 zł
Wakacyjny kurs konstrukcji i modelowania odzieży
40 godz.

Kurs skierowany jest do osób, które chciałyby swobodnie projektować, konstruować, modelować i szyć ubrania na miarę.

1 199,00 zł
Kurs szycia bluzy z kapturem
10 godz.

Rozpinana bluza z kapturem i kieszeniami z porządnej dzianiny to rzecz, bez której większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania.

259,00 zł
Kurs szycia spodni cygaretek
10 godz.

Pod naszym okiem uszyjesz swoje wymarzone cygaretki. Przyjdź i zobacz, jakie to proste.

259,00 zł
Kurs szycia parki na podszewce
20 godz.

Marzy Ci się wyjątkowa parka, ale brakowało Ci odwagi lub umiejętności, aby zabrać się za ten projekt? Zapisz się na nasz kurs, aby pod okiem naszego instruktora uszyć model idealny na swoją miarę.

499,00 zł
Nauka szycia z dzianin
40 godz.

Zapanuj nad dzianiną dzięki kursowi poświęconemu tematyce jej krojenia, szycia i prawidłowego wykańczania.

1 199,00 zł
Kurs szycia detali
30 godz.

Praktyczne warsztaty szycia, których celem jest opanowanie przez kursanta umiejętności wysokogatunkowego wykańczania wyrobów odzieżowych.

899,00 zł
Materiałoznawstwo
10 godz.

Jedwab naturalny czy jedwab syntetyczny? Sukienka wieczorowa, która będzie się miękko układać z...? No właśnie, z czego?

259,00 zł
Kurs konstrukcji i szycia bielizny
24 godz.

Spróbuj swoich sił w szyciu bielizny. Razem skonstruujemy i uszyjemy usztywniany biustonosz i figi damskie.

699,00 zł
Warsztaty szycia torebki
10 godz.

Warsztaty konstruowania i szycia torebki na podszewce z kieszeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Nauka szycia z surowców kaletniczych dla osób początkujących i średnio zaawansowanych.

259,00 zł
Jak założyć firmę odzieżową i rękodzielniczą?
8 godz.

Myślisz nad założeniem swojej własnej działalności gospodarczej, ale nie wiesz, jakie kroki wykonać, aby osiągnąć sukces - zapisz się na kurs i krok po kroku, pod okiem Ewy Woj spełniaj swoje marzenia.

345,00 zł
Twoja firma odzieżowa w mediach społecznościowych
4 godz.

Social media to dla Ciebie wyzwanie? Z nami stworzysz strategię obecności swojej firmy w mediach społecznościowych - wybierzemy właściwe platformy, narzędzia do tworzenia treści oraz nauczysz się jak stworzyć kampanie reklamową na Facebooku i Instagramie.

249,00 zł
Projektowanie mody i budowanie marki - kurs online
6 godz.

Zastanawiasz się nad otworzeniem działalności związanej z produkcją i sprzedażą odzieży? Przeprowadzimy Cię przez proces projektowania mody i podpowiemy, jak sprzedawać swoje produkty.

259,00 zł
Rysunek żurnalowy dla początkujących
6 godz.

Przenieś swoje modowe wizje na papier - pokażemy Ci jak szkicować, przenosić projekty na postać, nanosić kolory i oddawać wrażenie różnych faktur.

259,00 zł
Uszyj sukienkę kopertową
10 godz.

Sukienkę kopertową - niezwykle kobieca, zwiewna, układa się rewelacyjnie na każdej figurze. Uszyj ją razem z nami!

259,00 zł
Projektowanie haftów komputerowych podst+zaaw
14 godz.

Masz pracownię i chcesz tworzyć spersonalizowane t-shirty, torby albo poszewki lub inne gadżety z haftem? Kurs projektowania haftów komputerowych z rozwinięciem zaawansowanych zagadnień będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą zarabiać na hafcie.

850,00 zł
Kurs konstrukcji i szycia gorsetu
24 godz.

Kurs konstrukcji i szycia gorsetu bieliźniarskiego z fiszbinami i usztywnianymi miseczkami oraz możliwością dopięcia pończoch.

699,00 zł
Konstrukcja i szycie odzieży męskiej
50 godz.

Naucz się konstruować i szyć wybrane elementy garderoby męskiej na swój rozmiar: t-shirt, bluzę, koszulę (slim fit lub regular) i spodnie.

1 750,00 zł
Szycie bluzy typu "bomber"
10 godz.

Od dawna marzy się Wam piękna, nowa bomberka? Nie szukaj po sklepach - uszyj ją sobie sama!

259,00 zł
Kurs konstrukcji i szycia płaszcza damskiego
60 godz.

Kurs, na którym od początku do końca zrealizujesz projekt swojego wymarzonego płaszcza pod okiem doświadczonego konstruktora.

1 650,00 zł
 
Placówka kształcenia ustawicznego

ultraMaszyna posiada status placówki kształcenia ustawicznego, a nasi Kursanci po ukończeniu wybranych kursów otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu wg wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowejzobacz więcej

Posiadamy także wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, dzięki czemu możesz skorzystać z finansowania udziału w kursach w naszej pracowni ze środków Urzędu Pracyzobacz więcej

 

Nasi instruktorzy

Ewa Wójcik

Absolwentka łódzkiej ASP (Projektowanie Tkaniny i Ubioru), wiedzę kierunkową zdobywała również w krakowskiej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. 

Od 2011 roku współtworzy i rozwija kreatywną pracownię krawiecką UltraMaszyna; zajmuję się projektowaniem i produkcją krótkich serii odzieży oraz prowadzi warsztaty. Doświadczenie w prowadzeniu kursów krawieckich zdobywała, między innymi na warsztatach organizowanych cyklicznie w Domu Kultury Centrum Łowicka w Warszawie oraz w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, pod okiem projektantki i wykładowczyni School of Form – Moniki Jakubiak. Ma również przygotowanie pedagogiczne (uprawnienia pedagoga praktycznej nauki zawodu).

Wierzy, że umiejętność samodzielnego tworzenia daje bezcenną satysfakcję :-) 

Jolanta Wójcik

Szyje na maszynie odkąd cała rodzina sięga pamięcią. Jest krawcową z ponad 30-letnim stażem, pedagogiem praktycznej nauki zawodu, a ponadto od ponad 20 lat jest pozytywnie zakręconym na punkcie szycia sprzedawcą maszyn i akcesoriów krawieckich.

Z ultraMaszyną jest związana od początku. Razem z Ewą, jest nadopiekuńczą mamą tej pracowni i dobrym duchem tego miejsca. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem zajęć z takiej tematyki jak: krój, szycie i modelowanie odzieży oraz prowadzi profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru sprzętu szyjącego i wyposażenia pracowni krawieckiej. Swoje wieloletnie doświadczenie bardzo chętnie przekazuje następnym pokoleniom poprzez współpracę z debiutującymi projektantami oraz prowadzenie kursów i warsztatów krawieckich. 

Ilona Kacprzak

Krawiectwo to jej pasja! Z wykształcenia jest technikiem odzieżowym, projektantką i instruktorem praktycznej nauki zawodu. Poza szkołą odzieżową ukończyła Akademię Sztuk Wizualnych w Poznaniu. Jej doświadczenie zawodowe jest głównie związane z sukniami ślubnymi i wieczorowymi; pracowała w salonie sukien, a od 2005 roku prowadzi własne atelier. Szycie ekskluzywnej odzieży na miarę to jej konik, zaś największą pasją jest haft artystyczny oraz tworzenie własnych struktur i faktur na tkaninach.
 

Bogumił Wiśniewski

Tworzenie zachwycających ubrań to suma wizji projektanta, umiejętności konstruktora i kunsztu krawca. Szycie to z całą pewnością jego życie. Jest mistrzem krawiectwa oraz konstruktorem odzieży i kostiumów teatralnych. Z wyróżnieniem ukończył Architekturę tekstyliów na Politechnice Łódzkiej oraz Studium odzieżowe w Łodzi. 

W swoim dorobku, poza pracą w zakładach produkcyjnych, posiada m.in. współpracę z wieloma projektantami w ramach pokazów na Fashion Philosophy Fashion Week Poland oraz Warsaw Fashion Street, realizacje kostiumów reklamowych i teatralnych (Teatro Sociale di Como, kostiumy do przedstawienia “Pagliacci”, Teatr Powszechny, kostiumy do przedstawienia “Szkoła żon” w reż. Janusza Wiśniewskiego)

Monika Hajduk

Szyje od dziecka, a pierwsze ubrania wykonała dla swojej młodszej siostry :) Z zawodu jest krawcem konfekcyjno-usługowym oraz technikiem technologii odzieży. Swoje doświadczenie zawodowe zdobyła podczas współpracy z firmami zajmującymi się produkcją odzieży oraz w ramach działalności związanej z szyciem na miarę.

Joanna Rokicka

Absolwentka Technikum odzieżowego (kierunek: Krawiectwo damskie lekkie, specjalizacja: Modelarstwo odzieży). Wiedzę praktyczną zdobywała w zakładach krawieckich specjalizujących się w szyciu zróżnicowanego asortymentu z tkanin i dzianin; w trakcie swojej ścieżki zawodowej poznała z czym wiąże się praca na wzorcowni, krojowni i szwalni. Zdobyte doświadczenie w zakresie krawiectwa i konstrukcji odzieży łączy z pasją projektowania prowadząc swoje autorskie atelier. 

Obok pracy związanej z produkcją odzieży od 2014 roku prowadzi warsztaty krawieckie. 

Helena Wargin

Jest dyplomowanym konstruktorem odzieży z blisko 40-letnim doświadczeniem. Ukończyła Technikum Odzieżowe im. Marii Bratkowskiej, a po szkole prawdziwą szkołę i praktykę otrzymała w zakładach odzieżowych Cora. W dorobku posiada współpracę z wieloma firmami, markami i projektantami (Catarina, Green Establishment, Magda Ignar, Bożena Karska). Swoją wiedzę przekazuje kolejnym pokoleniom podczas zajęć prowadzonych dla studentów w Międzynarodowej Szkole Projektowania i Ubioru. W ultraMaszynie prowadzi zajęcia z konstrukcji modelowania odzieży (wszystkie gałęzie: odzież damska, męska, dziecięca itd.). 

Zobacz także wywiad z Heleną Wargin.

Anna Stępień-Fazlejew

Projektuje, konstruuje i powołuje do życia krawieckie pomysły.

Z wykształcenia jest inżynierem technologii odzieży. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała, między innymi, w Zakładach odzieżowych Cora oraz Top Star Collection. Przez lata współtworzyła stroje dla Teatru Narodowego i Dramatycznego oraz dla Telewizji Polskiej. Obecnie wykłada w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru takie przedmioty jak: konstrukcja ubioru, materiałoznawstwo i techniki krawieckie. 

W ultraMaszynie prowadzi zajęcia z zakresu kroju i szycia na wszystkich poziomach zaawansowania.

Bożena Zaremba

Posiada tytuł mistrza w rzemiośle krawiectwo damskie lekkie. Przez wiele lat świadczyła usługi krawieckie na własny rachunek i współpracowała z projektantami mody oraz scenografami.

Aktualnie związana z Teatrem Powszechnym w Warszawie jako kierownik pracowni krawieckiej, a w ultraMaszynie prowadzi zajecia z konstrukcji i modelowania odzieży.

Obejrzyj także film, w którym Bożena Zaremba opowiada o swojej pracy w teatrze.

Joanna Lewandowska

Z zawodu krawiec odzieży damskiej ciężkiej, dyplomowany technik technologii odzieży ze specjalizacją w komputerowym wspomaganiu produkcji odzieży. 

Posiada wieloletnie doświadczenie jako krawcowa oraz konstruktor, dzięki czemu nie są jej obce niemal żadne aspekty powstawania odzieży. Aktualnie realizuje różne projekty krawieckie w ramach prowadzonej działalności gospodarczej oraz bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą z uczestnikami naszych kursów :) 

Sylwia Dębicka

Artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, laureatka prestiżowego Art & Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk. W 2016 roku z sukcesem zaprezentowała swoje prace na wystawie w prestiżowej Galerie Nikki Diana Marquardt w Paryżu. Do jej klientów należą m.in.: Givenchy, Dior, Haarper's Bazaar, Clé de Peau Beauté.

W ultraMaszynie prowadzi zajęcia z rysunku żurnalowego.

Nasze pracownie

Warszawa - Wola
Kasprzaka 7
Wyjątkowe połączenie przestrzeni sklepowej i szkoleniowej, przygotowane w industrialnym klimacie. Na miejscu, oprócz przestrzeni szkoleniowej, znajdziesz sklep stacjonarny z bogatą ofertą maszyn do szycia i akcesoriów oraz wyselekcjonowane przez nas materiały.

Rabat na zakup sprzętu szyjącego

Naszym kursantom oferujemy rabat 7% na zakup sprzętu szyjącego*) w sklepie stacjonarnym i internetowym. Jest on bezterminowy i można z niego korzystać wielokrotnie :)

*) Rabat 7% dostępny jest dla osób, które wniosły pełną opłatę za kurs, nie łączy się z innymi rabatami lub promocjami i obowiązuje do odwołania.