Krótko o kursie

Wejdź z nami na najwyższy poziom krawieckiego, miarowego wtajemniczenia - zapisz się na kurs, na którym od początku do końca zrealizujesz projekt swojego wymarzonego płaszcza. Pod okiem doświadczonego konstruktora - Heleny Wargin, przygotujesz formę na płaszcz Twojego projektu, a następnie od początku do końca uszyjesz go, korzystając ze wsparcia i cennych wskazówek mistrzyni detali i wykończeń odzieży - Jolanty Wójcik.

 
WAŻNE

Posiadamy status placówki kształcenia ustawicznego, a ten kurs realizowany jest w oparciu o autorski program nauczania i na koniec otrzymasz od nas zaświadczenie o jego ukończeniu kursu wg wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej. zobacz więcej

Posiadamy także wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, dzięki czemu możesz skorzystać z finansowania udziału w tym kursie ze środków Urzędu Pracy. zobacz więcej

 

 

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami :)
881 61 63 61

Kalendarz zajęć

Wybierz dostępność miejsc
Wybierz porę dnia
Wybierz dni
Kalendarz zajęć kolejnych grup w ramach tego kursu jest aktualnie w przygotowaniu.

Program kursu

Kurs składa się z dwóch bloków - 20h konstrukcji i modelowania płaszcza oraz 40h, podczas których papierowa forma przeistoczy się w idealnie dopasowaną odzież.

 
UWAGA

Jest to kurs dla osób zaawansowanych w szyciu, które mają również opanowane podstawy konstrukcji.

 

Konstruujesz i modelujesz płaszcz wg własnego projektu, idealnie dopasowany do Twojej sylwetki:

  • robimy konstrukcję płaszcza podstawową,
  • modelujemy konstrukcję (czyli tworzymy swój wymarzony projekt na bazie konstrukcji podstawowej),
  • tworzymy szablony tkaniny i podszewki,
  • odszywamy prototyp płaszcza z surówki.

Szyjemy płaszcz:

  • skonsultujesz z nami, jaki materiał i dodatki będą najlepsze do realizacji Twojego projektu – w materiał i guziki do płaszcza zaopatrujesz się we własnym zakresie; od nas otrzymujesz niezbędne wkłady odzieżowe, poduszki, wypełnienia główki rękawa, podszewki; 
  • kroimy płaszcz;
  • opracowujemy technologię szycia Twojego płaszcza, a więc przygotowujemy cały proces szycia, tj. zasady krojenia, klejenia, cieniowanie szwów, stebnowania;
  • pracujemy nad detalami płaszcza: kołnierz, kieszenie, patki, etc. pracujemy z podszewką, wszywamy ją do płaszcza i estetycznie wykańczamy.

Nasze pracownie

Warszawa - Wola
Kasprzaka 7
Wyjątkowe połączenie przestrzeni sklepowej i szkoleniowej, przygotowane w industrialnym klimacie. Na miejscu, oprócz przestrzeni szkoleniowej, znajdziesz sklep stacjonarny z bogatą ofertą maszyn do szycia i akcesoriów oraz wyselekcjonowane przez nas materiały.

Rabat na zakup sprzętu szyjącego

Naszym kursantom oferujemy rabat 7% na zakup sprzętu szyjącego*) w sklepie stacjonarnym i internetowym. Jest on bezterminowy i można z niego korzystać wielokrotnie :)

*) Rabat 7% dostępny jest dla osób, które wniosły pełną opłatę za kurs, nie łączy się z innymi rabatami lub promocjami i obowiązuje do odwołania.