Krótko o kursie

Jedwab naturalny czy jedwab syntetyczny? Marynarka z tweedu, donegalu, welwetu czy sztruksu? Sukienka wieczorowa, która będzie się miękko układać z...? No właśnie, z czego? Zaczęłaś szyć lub szyjesz już od dłuższego czasu, ale nadal nie czujesz się komfortowo w trakcie kupowania materiału?

Zapoznamy Cię z rodzajami surowców, nauczymy, jak odróżniać materiały sztuczne od syntetycznych i naturalnych. Zapoznamy Cię również z fachowym słownictwem, którym posługują się osoby związane z branżą modową.

Jeśli chcesz swobodnie rozpoznawać najważniejsze gatunki i podgatunki surowców szwalniczych (tkanin, dzianin i innych wyrobów) oraz zależy Ci na tym, żeby zupełnie samodzielnie dobierać idealne materiały do projektów - koniecznie przyjdź na te zajęcia. Kurs dedykowany również dla projektantów mody oraz projektantów kostiumu scenicznego.

 
WAŻNE

Posiadamy status placówki kształcenia ustawicznego, a ten kurs realizowany jest w oparciu o autorski program nauczania i na koniec otrzymasz od nas zaświadczenie o jego ukończeniu kursu wg wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej. zobacz więcej

Posiadamy także wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, dzięki czemu możesz skorzystać z finansowania udziału w tym kursie ze środków Urzędu Pracy. zobacz więcej

 

 

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami :)
881 61 63 61

Kalendarz zajęć

Wybierz dostępność miejsc
Wybierz porę dnia
Wybierz dni
Grupa W11 Podstawowa lista uczestników w tej grupie jest już pełna, jednak jeszcze nie wszyscy ostatecznie potwierdzili swój udział w kursie. W przypadku zwolnienia miejsc na liście podstawowej zostają one zarezerwowane dla osób z listy rezerwowej.
Pracownia

Warszawa - Wola

Dni

sobota, niedziela

Spotkania

start - 17.04.2021, 15:00

Zobacz terminy spotkań

Program kursu

Ogólne wiadomości o włóknach

  • klasyfikacja włókien, rodzaje materiałów - surowców odzieżowych (naturalne: organiczne, nieorganiczne, chemiczne)
  • wiedza teoretyczna i praktyczna o włóknach
  • wpływ właściwości włókien na użytkowanie i finalny wygląd odzieży
  • sposoby identyfikacji włókien

Omówienie i przedstawienie próbek wyrobów włókienniczych i dodatków krawieckich

  • tkaniny,
  • dzianiny,
  • wyroby plecione,
  • inne materiały odzieżowe,
  • dodatki krawieckie

Omówienie oznaczeń surowców (symbole literowe)

  • B, L, KO, TA, PA, PET, PAN itd. 

Omówienie splotów i ich wpływu na właściwości tkanin

Nasze pracownie

Warszawa - Wola
Kasprzaka 7
Wyjątkowe połączenie przestrzeni sklepowej i szkoleniowej, przygotowane w industrialnym klimacie. Na miejscu, oprócz przestrzeni szkoleniowej, znajdziesz sklep stacjonarny z bogatą ofertą maszyn do szycia i akcesoriów oraz wyselekcjonowane przez nas materiały.

Rabat na zakup sprzętu szyjącego

Naszym kursantom oferujemy rabat 7% na zakup sprzętu szyjącego*) w sklepie stacjonarnym i internetowym. Jest on bezterminowy i można z niego korzystać wielokrotnie :)

*) Rabat 7% dostępny jest dla osób, które wniosły pełną opłatę za kurs, nie łączy się z innymi rabatami lub promocjami i obowiązuje do odwołania.