Szyć czy nie szyć?

To takie proste pytanie! :) Nie zastanawiaj się dłużej! Przyjdź do nas i przekonaj się, czy zabawa z maszyną do szycia jest zajęciem dla Ciebie i czy realizowanie krawieckich pomysłów sprawia Ci radość. Po warsztatach spędzonych w naszej pracowni będziesz mógł/mogła stwierdzić, czy warto inwestować swój czas w dalsze poznawanie sztuki krawieckiej na dłuższych lub bardziej zaawansowanych kursach.

Poznaj razem z nami tajniki obsługi maszyny do szycia i zrealizuj swoje pierwsze projekty lub naucz się wykonywać proste naprawy odzieży. W ramach warsztatów zapoznamy Cię:

  • z różnymi rodzajami ściegów, jakie można uzyskiwać z maszyny, omówimy również ich przeznaczenie i możliwe zastosowanie;
  • dowiesz się, czym jest overlock, do czego służy i jak go prawidłowo obsługiwać;
  • w części praktycznej zrealizujemy gotowe wyroby - omówimy i uszyjemy różne typy woreczków, poduszki na szpilki, przerobimy podstawowe rodzaje szwów, w tym: wszywanie wypustki, lamowanie, obręb (czyli jak najprościej skracać spodnie), szew francuski (czyli jak najszybciej szyć bez overlocka) itd.;

Warsztaty zakończymy większym dziełem! :) Uszyjemy poszewkę na poduszkę, zamykaną na zamek kryty.

Pomysł na prezent

Możesz także podarować kurs jako prezent! :) W naszym sklepie znajdziesz voucher na ten kurs - dostępny w formie elektronicznej lub papierowej, idealny na każdą okazję :)

Kup voucher

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami :)
881 61 63 61

Kalendarz zajęć

Wybierz dostępność miejsc
Wybierz porę dnia
Wybierz dni
Grupa W08 Podstawowa lista uczestników w tej grupie jest już pełna, jednak jeszcze nie wszyscy ostatecznie potwierdzili swój udział w kursie. W przypadku zwolnienia miejsc na liście podstawowej zostają one zarezerwowane dla osób z listy rezerwowej.
Pracownia

Warszawa - Wola

Dni

sobota, niedziela

Spotkania

start - 12.06.2021, 15:00

Zobacz terminy spotkań
Grupa W09
Pracownia

Warszawa - Wola

Dni

sobota, niedziela

Spotkania

start - 26.06.2021, 15:00

Zobacz terminy spotkań
Grupa W10
Pracownia

Warszawa - Wola

Dni

sobota, niedziela

Spotkania

start - 24.07.2021, 09:00

Zobacz terminy spotkań
Grupa W11
Pracownia

Warszawa - Wola

Dni

sobota, niedziela

Spotkania

start - 07.08.2021, 15:00

Zobacz terminy spotkań

Program kursu

  • omówienie podstawowych typów maszyn (domowe: mechaniczne, elektroniczne, komputerowe; z chwytaczem wahadłowym i rotacyjnym), ćwiczymy obsługę różnych modeli;
  • pierwsze ćwiczenia praktyczne: szycie po prostej/równolegle/prostopadle/kratka/jodełka etc., szycie po okręgu;
  • zapoznanie z overlockiem; czym jest overlock, coverlock i cover?;
  • realizacja ćwiczenia praktycznego: zapoznajemy się z podstawowymi rodzajami szwów i ich praktycznym zastosowaniem; w trakcie wykonywania kolejnych szwów uczymy się korzystać z różnych stopek dodawanych do maszyn do szycia;
  • szycie poszewki na poduszkę, zamykanej na zamek kryty;

Nasze pracownie

Warszawa - Wola
Kasprzaka 7
Wyjątkowe połączenie przestrzeni sklepowej i szkoleniowej, przygotowane w industrialnym klimacie. Na miejscu, oprócz przestrzeni szkoleniowej, znajdziesz sklep stacjonarny z bogatą ofertą maszyn do szycia i akcesoriów oraz wyselekcjonowane przez nas materiały.

Rabat na zakup sprzętu szyjącego

Naszym kursantom oferujemy rabat 7% na zakup sprzętu szyjącego*) w sklepie stacjonarnym i internetowym. Jest on bezterminowy i można z niego korzystać wielokrotnie :)

*) Rabat 7% dostępny jest dla osób, które wniosły pełną opłatę za kurs, nie łączy się z innymi rabatami lub promocjami i obowiązuje do odwołania.