Krótko o kursie

Zajęcia dla średnio zaawansowanych są kontynuacją naszego Kursu szycia dla początkujących, dlatego zachęcamy do udziału osoby, z którymi mieliśmy przyjemność się już spotkać i obserwować jak stawiają swoje pierwsze kroki w krawieckim świecie.

Podczas kursu będziemy zapoznawać się z bardziej zaawansowanymi zagadnieniami krawieckimi, które pomogą uczestnikom realizować w przyszłości ambitniejsze i ciekawsze pomysły.

 
WAŻNE

Posiadamy status placówki kształcenia ustawicznego, a ten kurs realizowany jest w oparciu o autorski program nauczania i na koniec otrzymasz od nas zaświadczenie o jego ukończeniu kursu wg wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej. zobacz więcej

Posiadamy także wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, dzięki czemu możesz skorzystać z finansowania udziału w tym kursie ze środków Urzędu Pracy. zobacz więcej

 

Masz pytania lub wątpliwości? Skontaktuj się z nami :)
881 61 63 61

Kalendarz zajęć

Wybierz dostępność miejsc
Wybierz porę dnia
Wybierz dni
Grupa S-W4
Pracownia

Warszawa - Śródmieście

Dni

sobota, niedziela

Spotkania

start - 11.05.2019, 09:00

Zobacz terminy spotkań

Program kursu

Zajęcia 1, 2: spódnica
 • Modelowanie spódnicy podstawowej: na podstawie formy spódnicy podstawowej uczymy się jak samodzielnie wykonać poszerzenie 1, 2 i 3 stopnia (teoria).
 • Szyjemy spódnicę drapowaną typu bombka, wszywamy ekspres kryty, uczymy się jak precyzyjnie i równomiernie układać fałdy, nauka wszywania paska dopasowanego do swoich wymiarów.
Zajęcia 3, 4: koszula
 • Szyjemy bluzkę koszulową damską.
 • Omawiamy zaszewki dopasowujące w talii.
 • Uczymy się jak wykańczać rękawy mankietami, jak odszywać pęknięcie (omówienie lamowania i rozwiązania typu "domek").
 • Kołnierzyk na stójce.
 • Plisa zapięcia (omówienie plisy wychodzącej z formy przodu oraz plisy doszywanej).
 • Techniki robienia dziurek (omówienie problematyki dotyczącej wyznaczania punktów zapięcia).
Zajęcia 5, 6, 7: żakiet
 • Uczymy się szyć kołnierz z rewersem w lekkim żakiecie z dekoracyjnym zapięciem.
 • Uczymy się wszywania podszewki w żakiet.
 • Trenujemy gładkie wszywanie główki rękawa, inaczej: wdawanie.
Zajęcia 8, 9, 10: kurtka
Szyjemy kurtkę parkę.

Nasze pracownie

Warszawa - Wola
Kasprzaka 7
Wyjątkowe połączenie przestrzeni sklepowej i szkoleniowej, przygotowane w industrialnym klimacie. Na miejscu, oprócz przestrzeni szkoleniowej, znajdziesz sklep stacjonarny z bogatą ofertą maszyn do szycia i akcesoriów oraz wyselekcjonowane przez nas materiały.

Rabat na zakup sprzętu szyjącego

Naszym kursantom oferujemy rabat 7% na zakup sprzętu szyjącego*) w sklepie stacjonarnym i internetowym. Jest on bezterminowy i można z niego korzystać wielokrotnie :)

*) Rabat 7% dostępny jest dla osób, które wniosły pełną opłatę za kurs, nie łączy się z innymi rabatami lub promocjami i obowiązuje do odwołania.