Kim jesteśmy

ultraMaszyna to miejsce, w którym zawsze panuje kreatywny nastrój, sprzyjający działaniom twórczym i pozwalający na realizację krawieckich pasji, wszystkich, którzy nas odwiedzają. Na co dzień staramy się dostarczyć naszym klientom wszystkiego, co jest im niezbędne do tego, aby mogli zarówno samodzielnie tworzyć odzież na własne potrzeby, jak i rozwijać swój modowy biznes.

Co robimy

Filarem naszej działalności są kursy szycia, które prowadzimy z powodzeniem w Warszawie od 2012 roku. Oprócz tego, zapewniamy także możliwość zakupu sprzętu szyjącego oraz akcesoriów do szycia służąc naszym klientom, jednocześnie fachową doradztwem w tym zakresie.

Stale pracujemy nad poszerzeniem naszej oferty usługowej i produktowej, czego skutkiem jest pojawienie się w niej także kursów szycia online, które dodatkowo wpisują się także w obraną przez nas strategię intensywnego rozwijania działalności w internecie, w tym e-commerce.

Placówka kształcenia ustawicznego

ultraMaszyna posiada status placówki kształcenia ustawicznego, a nasi Kursanci po ukończeniu wybranych kursów otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu wg wzoru Ministerstwa Edukacji Narodowej. zobacz więcej

Posiadamy także wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (zobacz), dzięki czemu możesz skorzystać z finansowania udziału w kursach w naszej pracowni ze środków Urzędu Pracy. zobacz więcej

Trochę historii

Początek był w pewnym stopniu dziełem przypadku połączonego z luźnym pomysłem rozpoczęcia działalności związanej z krawiectwem. Wystartowaliśmy w 2011 dzięki dotacji z funduszy unijnych, które pozwoliły nam na zbudowanie początkowego parku maszynowego.

Pierwsze nasze działania związane były z realizacją różnego rodzaju projektów krawieckich. W tym okresie mieliśmy okazję pracować zarówno z osobami początkującymi w biznesie modowym (zresztą tak samo jak wtedy my), jak i nieco bardziej doświadczonymi projektantami, którzy chcieli odszywać u nas swoje kolekcje. Wtedy także współpracowaliśmy, np. z zespołem Blue Cafe, dla którego zrealizowaliśmy stroje sceniczne. W niedługim czasie dostrzegliśmy jednak pojawiającą się niszę na rynku - coraz więcej ludzi, których spotykaliśmy na swojej drodze chciało nauczyć się szyć, ale nie mieli gdzie i jak. To zaprowadziło nas właśnie do tego miejsca, w którym znajdujemy się aktualnie w swojej działalności :)

Plany na przyszłość

Nie rezygnujemy z naszego filaru działalności - stacjonarne kursy szycia w dalszym ciągu będą stanowiły dla nas bardzo ważny składnik biznesu i zamierzamy stale pracować nad poprawą ich jakości oraz wzbogacaniem oferty w tym zakresie.

Poza tym, w najbliższych miesiącach będziemy stawiać bardzo duży nacisk na naszą obecność w internecie i produkty, które zaoferujemy w tym kanale.